FC Botoșani a pierdut ultima partidă de verificare din cantonamentul din Austria

FC Botoșani a disputat vineri seară în cantonamentul din Austria ultima partidă de verificare înaintea debutului noului sezon de Liga 1 împotriva formației de primă ligă rusă, FK Ufa.

Roș-alb-albaștrii au fost învinși cu scorul de 2-1, golul botoșănenilor fiind marcar de Hervin Ongenda în minutul 51, iar rușii marcând în minutul 43 prin Krotov și Saplinov în minutul 73.

Echipa de start: Pap -Patache, Racovițan, Șeroni, Țigănașu – Braun, Papa, Tîrcoveanu – Kage, Fili, Sila

Rezerve: Contra, Malcom, Dragu, Croitoru, Roman, Filip, Moescu, Remacle, Camara, Mensah, Ongenda

Joi, 15 iulie de la ora 20.30, FC Botoșani va susține primul meci din noul sezon al 🏆 Casa Liga 1 contra formației FC FCSB, pe stadionul „Municipal”.Biletele vor fi puse în vânzare miercuri, 14 iulie atât la casa de bilete a stadionului Municipal cât și online pe www.bilete.ro sau www.fcbotosani.roPrețurile biletelor este de 20 lei la peluze și 40 lei la tribune.